Головна

 

 

Коротка історія металургії в історії людства.

В даний час метал можна без перебільшення назвати найпоширенішим матеріалом, використовуваним людством у побуті та виробництві. Сьогодні без металу немислиме існування людства, адже різні його види необхідні в машинобудуванні, в дорожньому і житловому будівництві та інших галузях.

Сам термін «метал» має грецьке коріння. І означав він: копальні, рудники, викопую, здобуваю із землі. До появи перших металів люди використовували кам'яні знаряддя праці. Тому цей відрізок розвитку людства прийнято називати кам'яним століттям. Незважаючи на те, що первісні люди довго і копітко вдосконалювали техніку обробки виробів з каменю, одержують інструменти були вкрай незручні і мали безліч недоліків. Перші метали почали з'являтися в кінці кам'яного віку, а саме близько 8000 років тому на Стародавньому Сході і близько 6000-7000 років тому в Європі. Освоєння металів людьми почалося з міді. Цілком імовірно, що під час пошуку підходящих для обробки каміння люди почали знаходити невідомий до цього матеріал - самородную мідну руду. Тодішні майстри відмітили цікаву властивість цього матеріалу - при попаданні шматка мідної руди у вогонь він розплавлявся, а при охолодженні міняв свою форму.

Наступним етапом розвитку історії металургії після міді була епоха бронзи. Бронза являє собою сплав міді з оловом. Дотепер історія та археологія не дають нам точної відповіді на питання: як саме з'явилася бронза? Швидше за все, в процесі плавки міді, в мідну руду випадково потрапило і олово. Після переплавки руди, було виявлено, що така мідь володіє більш високою твердістю, ніж звичайна і відмінно заточувалася. Завдяки цьому, продуктивність і ефективність праці значно зросла, а цей загадковий сплав продовжив своє почесне ходу в просторі та часі.

З самородними металами народи, які населяють всі континенти, познайомилися майже в один і той же час. З залізом ж відбувалося знайомство інакше і воно розтягнулося на більш довгі історичні проміжки часу. Можна тільки припустити, що перше залізо, що потрапило в руки людини, було не земного, а космічного походження: залізо входило до складу метеоритів, що падають на Землю. Тому шумери називали його "небесної міддю", а стародавні копти - "небесним каменем". Першим згадкам про використання заліза близько п'яти тисяч років. Залізо в ті часи було дуже дорогим, цінувалося воно дорожче золота. Доходило навіть до того, що зделія із заліза, як це не порадоксально, містилися в оправу із золота.

 

 

Стисло про нас

 

О нас

 

Товариство з обмеженою відповідальністю "ТАНТРА" засноване в...

 

дивитись

 

 

 

Продукція

 

 

Металопрокат, як був, так і ще довго залишиться найбільш...

 

дивитись

 

 

 

Наша робота

 

Продукция и услуги

 

Чи доводилося вам коли-небудь купувати металопрокат?...

 

дивитись

 

 

 

Ціни від "ТАНТРИ"

 

Наши цены

 

Ціни на металопрокат від компанії "ТАНТРА" завжди були дуже...

 

дивитись

 

             

 

Новини

 

 

Якщо ви хочете бути в курсі всіх останніх подій у компанії "ТАНТРА"...

 

дивитись

 

 

 

Питання-відповідь

 

Вопрос-ответ

 

Ми зібрали і виклали на цій сторінці питання, які задають нам клієнти...

 

дивитись

 

 

 

Документи

 

Документи

 

Завантажити  документи, що зацікавлять, компанії "Тантра"...

 

дивитись

 

 

 

Зв'язок

 

Зв'язок

 

Контактні телефони, адреси електронної пошти, адреса складу...

 

дивитись

 

 

Вільне самородне залізо в земній корі майже не зустрічається, але воно входить до складу багатьох мінералів і поширено набагато ширше кольорових металів. У давнину його можна було добувати буквально всюди - з озерних, болотистих, лугових і інших руд. Однак, у порівнянні з металургією міді, металургія заліза є досить складним процесом. Залізо плавиться при температурі 1539 градусів. Така висока температура була зовсім недоступна древнім майстрам. Тому залізо увійшло в побут людини значно пізніше міді. Його широке застосування в якості матеріалу для виготовлення зброї та інструментів почалося тільки в 1-му тисячолітті до н.е., коли став відомий сиродутний спосіб відновлення заліза. Для того щоб виділити металеве залізо з різних сполук, необхідно відновити його - тобто відібрати в нього кисень. Зрозуміло, стародавні майстри не мали поняття про складних хімічних процесах, які відбувалися при відновленні заліза. Однак, спостерігаючи за "плавкою" руди, вони зрештою встановили кілька важливих закономірностей, які й лягли в основу найпростіших методів виробництва заліза. Перш за все, наші пращури помітили, що для отримання заліза зовсім не обов'язково доводити його до температури плавлення. Металеве залізо можна отримувати і при набагато менших температурах, але при цьому повинно бути більше палива, ніж при виплавці міді, і це паливо має бути кращої якості. Після того як паливо внизу підпалювалося, починався сильний розігрів руди. При цьому йшла хімічна реакція окислення вуглецю (вугілля) і відновлення заліза. У вигляді найдрібніших пелюсток тістоподібне залізо, яке було в три рази важче шлаку, опускалося вниз і осідало в нижній частині печі. У результаті на дні ями збирався кому м'якого зварного заліза - криця, вагою від 1 до 8 кг. Подальша обробка відбувалася в кузні, де крицю знову розігрівали в горні й обробляли ударами молота, щоб видалити шлак.

У металургії заліза кування на багато століть зробилася основним видом обробки металу, а ковальська справа стало найважливішою галуззю виробництва. Тільки після кування залізо здобувало задовільні якості. Чисте залізо, втім, неможливо використовувати через його м'якості. Господарське значення мав тільки сплав заліза з вуглецем. Якщо отриманий метал містив від 0,3 до 1,7% вуглецю, виходила сталь, тобто залізо, яке набуло нову властивість - здатність до загартування. Для цього виготовлений інструмент нагрівали почервоніє, а тоді охолоджували у воді. Після гарту він ставав дуже твердим і набував чудові ріжучі якості.

 

 

Лист. Сталь 65Г
 

 

 

Рессорно-пружинна сталь 65Г характеризується підвищеним зносом, при цьому відносно дешева...

 

дивитись

 

 

 

Лист конструк-
ційної сталі

 

 

Конструкційний лист - особлива металева пластина, застосовувана у багатьох промислових...

 

дивитись

 

 

 

Лист. Сталь 3ПС
 

 

 

Великий попит на листовий метал обумовлений його широким застосуванням. Так, з нього виго...

 

дивитись

 

 

 

Лист алюмінієвий
 

 

 

Алюміній - один з найбільш затребуваних матеріалів, який широко використовується в різних...

 

дивитись

 

             

 

Круг
 

 

 

Чи не єдиним напівфабрикатом, використовуваним при виготовленні...

 

дивитись

 

 

 

Труби безшовні
 

 

 

Ці монолітні труби відрізняються надійністю, зносостійкістю, високою збалансован...

 

дивитись

 

 

 

Труби електрозварні

 

 

Сталеві електрозварні труби, завдяки новим технологіям зварювання та високому рівню контро...

 

дивитись

 

 

 

Труби нержавіючі безшовні

 

 

Нержавіюча труба - це дуже стійктй до корозії та міцний виріб, який використо-
вується для...

 

дивитись

 

 

Кожен метал має свою біографію. До початку XVIII століття, людство знало тільки такі види металів, як свинець, срібло, золото, залізо, ртуть, мідь і олово, і навіть не підозрювало про існування інших видів металу. Два з них - золото і срібло - за красу і стійкість стали називатися благородними. Алхіміки були впевнені в тому, що всі метали мають складну структуру, в яку входять початку "металличности" і "горючості". У 1789 році кількість металів було розширено до сімнадцяти, весь їхній список був опублікований в керівництві з хімії А.Л. Лавуазьє. Пройшовши довгий шлях з глибокої давнини до наших днів, ці метали не втратили свого значення і сьогодні. Для того щоб повною мірою усвідомити значення металів в нашому житті, досить просто озирнутися навколо себе. Дивовижні властивості цього матеріалу зробили життя людини набагато комфортабельніше. Особливо значуща роль металу в промисловості, виробництва транспорту та будівництві будівель і доріг. Тільки уявіть, що відсутність металу призвело б до того, що ми змушені були б відмовитися від будь-якого сучасного транспорту, повернутися в будинки, побудовані з дерева, відмовитися від зведення мостів і т.д.

На сьогоднішній день вже відкрито майже 60 видів металів. Давно відкриті й вивчені метали раніше залишаються незамінним матеріалом у скульптурі, декоративно-прикладному мистецтві і ювелірній справі. З порівняно "молодих" металів таке ж велике значення мають алюміній і цинк, що стали популярними у сучасних майстрів, що займаються художньою обробкою металу.

Протягом довгих тисячоліть металургія розвивається і совершенствова, разом з розвитком і прогресом людства. Відкриття та створення нових видів металів, вдосконалення їх властивостей шляхом виготовлення сплавів призвело до того, що вони постійно стають все більш і більш досконалими.