Головна
|
|
Коротка історія металургії в історії людства.
В даний час метал можна без перебільшення назвати найпоширенішим матеріалом, використовуваним людством у побуті та виробництві. Сьогодні без металу немислиме існування людства, адже різні його види необхідні в машинобудуванні, в дорожньому і житловому будівництві та інших галузях.
Сам термін «метал» має грецьке коріння. І означав він: копальні, рудники, викопую, здобуваю із землі. До появи перших металів люди використовували кам'яні знаряддя праці. Тому цей відрізок розвитку людства прийнято називати кам'яним століттям. Незважаючи на те, що первісні люди довго і копітко вдосконалювали техніку обробки виробів з каменю, одержують інструменти були вкрай незручні і мали безліч недоліків. Перші метали почали з'являтися в кінці кам'яного віку, а саме близько 8000 років тому на Стародавньому Сході і близько 6000-7000 років тому в Європі. Освоєння металів людьми почалося з міді. Цілком імовірно, що під час пошуку підходящих для обробки каміння люди почали знаходити невідомий до цього матеріал - самородную мідну руду. Тодішні майстри відмітили цікаву властивість цього матеріалу - при попаданні шматка мідної руди у вогонь він розплавлявся, а при охолодженні міняв свою форму.
Наступним етапом розвитку історії металургії після міді була епоха бронзи. Бронза являє собою сплав міді з оловом. Дотепер історія та археологія не дають нам точної відповіді на питання: як саме з'явилася бронза? Швидше за все, в процесі плавки міді, в мідну руду випадково потрапило і олово. Після переплавки руди, було виявлено, що така мідь володіє більш високою твердістю, ніж звичайна і відмінно заточувалася. Завдяки цьому, продуктивність і ефективність праці значно зросла, а цей загадковий сплав продовжив своє почесне ходу в просторі та часі.
З самородними металами народи, які населяють всі континенти, познайомилися майже в один і той же час. З залізом ж відбувалося знайомство інакше і воно розтягнулося на більш довгі історичні проміжки часу. Можна тільки припустити, що перше залізо, що потрапило в руки людини, було не земного, а космічного походження: залізо входило до складу метеоритів, що падають на Землю. Тому шумери називали його "небесної міддю", а стародавні копти - "небесним каменем". Першим згадкам про використання заліза близько п'яти тисяч років. Залізо в ті часи було дуже дорогим, цінувалося воно дорожче золота. Доходило навіть до того, що зделія із заліза, як це не порадоксально, містилися в оправу із золота.
Стисло про нас
Товариство з обмеженою відповідальністю "ТАНТРА" засноване в...
|
Продукція
Металопрокат, як був, так і ще довго залишиться найбільш...
|
Наша робота
Чи доводилося вам коли-небудь купувати металопрокат?...
|
Ціни від "ТАНТРИ"
Ціни на металопрокат від компанії "ТАНТРА" завжди були дуже...
|
|||
Новини
Якщо ви хочете бути в курсі всіх останніх подій у компанії "ТАНТРА"...
|
Питання-відповідь
Ми зібрали і виклали на цій сторінці питання, які задають нам клієнти...
|
Документи
Завантажити документи, що зацікавлять, компанії "Тантра"...
|
Зв'язок
Контактні телефони, адреси електронної пошти, адреса складу...
|
Вільне самородне залізо в земній корі майже не зустрічається, але воно входить до складу багатьох мінералів і поширено набагато ширше кольорових металів. У давнину його можна було добувати буквально всюди - з озерних, болотистих, лугових і інших руд. Однак, у порівнянні з металургією міді, металургія заліза є досить складним процесом. Залізо плавиться при температурі 1539 градусів. Така висока температура була зовсім недоступна древнім майстрам. Тому залізо увійшло в побут людини значно пізніше міді. Його широке застосування в якості матеріалу для виготовлення зброї та інструментів почалося тільки в 1-му тисячолітті до н.е., коли став відомий сиродутний спосіб відновлення заліза. Для того щоб виділити металеве залізо з різних сполук, необхідно відновити його - тобто відібрати в нього кисень. Зрозуміло, стародавні майстри не мали поняття про складних хімічних процесах, які відбувалися при відновленні заліза. Однак, спостерігаючи за "плавкою" руди, вони зрештою встановили кілька важливих закономірностей, які й лягли в основу найпростіших методів виробництва заліза. Перш за все, наші пращури помітили, що для отримання заліза зовсім не обов'язково доводити його до температури плавлення. Металеве залізо можна отримувати і при набагато менших температурах, але при цьому повинно бути більше палива, ніж при виплавці міді, і це паливо має бути кращої якості. Після того як паливо внизу підпалювалося, починався сильний розігрів руди. При цьому йшла хімічна реакція окислення вуглецю (вугілля) і відновлення заліза. У вигляді найдрібніших пелюсток тістоподібне залізо, яке було в три рази важче шлаку, опускалося вниз і осідало в нижній частині печі. У результаті на дні ями збирався кому м'якого зварного заліза - криця, вагою від 1 до 8 кг. Подальша обробка відбувалася в кузні, де крицю знову розігрівали в горні й обробляли ударами молота, щоб видалити шлак.
У металургії заліза кування на багато століть зробилася основним видом обробки металу, а ковальська справа стало найважливішою галуззю виробництва. Тільки після кування залізо здобувало задовільні якості. Чисте залізо, втім, неможливо використовувати через його м'якості. Господарське значення мав тільки сплав заліза з вуглецем. Якщо отриманий метал містив від 0,3 до 1,7% вуглецю, виходила сталь, тобто залізо, яке набуло нову властивість - здатність до загартування. Для цього виготовлений інструмент нагрівали почервоніє, а тоді охолоджували у воді. Після гарту він ставав дуже твердим і набував чудові ріжучі якості.
Лист. Сталь 65Г
|
Лист конструк-
|
Лист. Сталь 3ПС
|
Лист алюмінієвий
|
|||
Круг
|
Труби безшовні
|
Труби електрозварні
Сталеві електрозварні труби, завдяки новим технологіям зварювання та високому рівню контро...
|
Труби нержавіючі безшовні
Нержавіюча труба - це дуже стійктй до корозії та міцний виріб, який використо-
|
Кожен метал має свою біографію. До початку XVIII століття, людство знало тільки такі види металів, як свинець, срібло, золото, залізо, ртуть, мідь і олово, і навіть не підозрювало про існування інших видів металу. Два з них - золото і срібло - за красу і стійкість стали називатися благородними. Алхіміки були впевнені в тому, що всі метали мають складну структуру, в яку входять початку "металличности" і "горючості". У 1789 році кількість металів було розширено до сімнадцяти, весь їхній список був опублікований в керівництві з хімії А.Л. Лавуазьє. Пройшовши довгий шлях з глибокої давнини до наших днів, ці метали не втратили свого значення і сьогодні. Для того щоб повною мірою усвідомити значення металів в нашому житті, досить просто озирнутися навколо себе. Дивовижні властивості цього матеріалу зробили життя людини набагато комфортабельніше. Особливо значуща роль металу в промисловості, виробництва транспорту та будівництві будівель і доріг. Тільки уявіть, що відсутність металу призвело б до того, що ми змушені були б відмовитися від будь-якого сучасного транспорту, повернутися в будинки, побудовані з дерева, відмовитися від зведення мостів і т.д.
На сьогоднішній день вже відкрито майже 60 видів металів. Давно відкриті й вивчені метали раніше залишаються незамінним матеріалом у скульптурі, декоративно-прикладному мистецтві і ювелірній справі. З порівняно "молодих" металів таке ж велике значення мають алюміній і цинк, що стали популярними у сучасних майстрів, що займаються художньою обробкою металу.
Протягом довгих тисячоліть металургія розвивається і совершенствова, разом з розвитком і прогресом людства. Відкриття та створення нових видів металів, вдосконалення їх властивостей шляхом виготовлення сплавів призвело до того, що вони постійно стають все більш і більш досконалими.